انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هواشناسی و آب منطقه ای لرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی لرستان روز چهارشنبه 8 آبان 98 مدیر کل هواشناسی لرستان با میرزایی مدیر کل آب منطقه ای لرستان در مرکز پیش بینی ای اداره کل دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور کارشناسان مرکز پیش بینی و تحقیقات و همچنین کارشناسان آب منطقه ای لرستان انجام شد مدیر کل آب منطقه ای لرستان با اشاره به نقش حیاتی هواشناسی در حفظ جان و مال مردم و تاسیسات زیربنایی گفت با توجه به اینکه  لرستان از سرشاخه های اصلی دو رودخانه مهم کشور یعنی دز و کرخه می باشد و سالانه شاهد رخداد سیلاب در این استان و ایجاد خسارات سنگین به زیرساختهای شهری و عمرانی استان هستیم تجهیز و تعامل با هواشناسی مهم و ضروری می باشد.

در ادامه بهروز مرادپور مدیر کل هواشناسی لرستان گفت هواشناسی لرستان در بحرانهایی مانند سیل 97 و 98 عملکرد مطلوبی داشت و تعامل با دستگاههای اجرایی مرتبط با ستاد مدیریت بحران بویژه آب منطقه ای در دستور کار این اداره کل قرار دارد .

مرادپور در ادامه با بیان اینکه هواشناسی تنها مرجع رسمی و قانونی پایش ، ثبت و انتشار اخبار مربوط به رخدادهای آب و هوایی در کشور می باشد خواستار عدم صدور و انتشار هر گونه آمار و اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی توسط آب منطقه ای شد.

در پایان مصوب گردید آب منطقه ای لرستان هیچ گونه آمار یا اخباری مربوط به مقدار بارندگیها و پیش بینی وضعیت جوی را صادر و رسانه ای ننماید . و هواشناسی لرستان هم در فصول بارندگی پیش بینی ها و اطلاعیه و اخطاریه های تخصصی را  در سریعترین زمان در اختیار کارشناسان آب منطقه ای قرار داده تا برنامه ریزی های لازم در حوزه های آبریز کرخه و دز برای مقابله با روان آب و سیلابها صورت گیرد.