مرادپور  مدیر کل هواشناسی لرستان در فرمانداری سلسه با مرتضی مهدوی کیا فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار  بهروز مرادپور ضمن تقدیر از مجموعه ی فرمانداری سلسله بخاطر همکاری در توسعه و تجهیز هواشناسی شهرستان ، گفت بر اساس برنامه توسعه شبکه ایستگاهها تعداد ۴ ایستگاه از ۷ ایستگاه بارانسنجی سنتی  شهرستان سلسله به دیتالاگر بارانسنج خودکار تبدیل شده است و به امید خدا و با همکاری فرمانداری ۳ ایستگاه  باقی مانده نیز  طبق برنامه به فن اوری خودکار  مجهز خواهند شد.

وی وظیفه هواشناسی را با توجه به بالا رفتن توقعات و درخواستهای  کاربران در حوزه های مختلف از هواشناسی  را متفاوت تر از گذشته  توصیف نمود و گفت ارائه ی خدمات مطلوبتر و دقیقتر به کاربران  مستلزم تجهیز هواشناسی به فن اوری جدید و نیروی متخصص می باشد .

در ادامه فرماندار  سلسله ضمن تقدیر از هواشناسی بخاطر عملکرد مطلوب و همکاری شبانه روزی بخصوص با ستاد مدیریت بحران در زمان بروز پدیده های جوی مخرب گفت هواشناسی در سالهای گذشته بخصوص در جریان سیل ۹۸ با اطلاعرسانی بموقع اطلاعیه و اخطاریه های جوی باعث کاهش خسارات جانی و مالی فراوانی در لرستان شد و جایگاه و نقش حیاتی و  حساس  این سازمان در کاهش خسارات مالی و جانی  بر همگان مشخص شد. . 

مهدوی کیا در ادامه بیان داشت هواشناسی از سازمانهای تصمیم ساز در مدیریت بحران می باشد و  اداره هواشناسی الشتر  جزو ارکان تصمیم ساز مدیریت بحران در  این شهرستان می باشد. 

وی در پایان در خصوص اختصاص اعتبار در جهت پیشبرد اهداف هواشناسی بخصوص در توسعه و تجهیز شبکه ایستگاههای این شهرستان قول مساعد داد